Strona główna

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszynach

Z życia szkoły :. .2006/2007

Czcionka: A A A

Z życia szkoły - 2006/2007

  1. 22 czerwca 2007 roku
  2. Dzień Rodziny - 17 VI 2007 r.
  3. Dzień Ziemi
  4. DZIEŃ WIOSNY - Gimnazjum
  5. DZIEŃ WIOSNY - Szkoła Podstawowa
  6. VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski - "Brzechwa dzieciom"
  7. Szkolne Walentynki
  8. Dzień Babci i Dziadka
  9. Zbiórka pieniędzy na rzecz WOŚP
  10. W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU
  11. "Na nasze jutro musimy patrzeć przez nasze wczoraj!"
  12. Mikołaj w przedszkolu!
  13. ZABAWA ANDRZEJKOWA
  14. „Opowiedz nam moja Ojczyzno...”
  15. Uroczystość w Dąbrach
  16. Rozbudowa szkoły w Olszynach
  17. Pasowanie na ucznia
  18. Gazetka szkolna!
  19. Sprawozdanie z wycieczki po miejscowościach gminy Rzepiennik Strzyż.

22 czerwca 2007 roku

      Pod tą datą wychowawcy napisali w szkolnych dziennikach: Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2006/2007.
      Tak więc nadszedł dzień długo oczekiwany przez całe szkolne środowisko czyli uczniów, nauczycieli i Rodziców.
      Uczniowie Zespołu Szkół w Olszynach przygotowali dwie uroczystości. O godz. 8:00 na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia pożegnalna klas gimnazjalnych. Uroczystość została przygotowana w bardzo atrakcyjnej formie jako Wielka Gala rozdawania Oskarów w różnych szkolnych kategoriach np. strażnik szkolnej dyscypliny, szkolna ekologia, nagrody w poszczególnych dziedzinach nauczania, a przede wszystkim kategoria specjalnie uhonorowana: wychowawca. Wychowawcą klasy IIIb była pani mgr Marta Janik, a wychowawcą klasy IIIa – pani mgr Agata Bąk. Nagrodzeni zostali oczywiście nauczyciele, a całość prowadzili wspaniali, młodzi aktorzy – uczniowie: Jadzia Gogola i Kamil Bochenek.
      Wyróżniający się uczniowie w nauce i zachowaniu oraz w pracy społecznej na rzecz klasy lub szkoły otrzymali świadectwa z biało-czerwonym paskiem i nagrody, a Rodzice uczniów ze średnią ocen powyżej 5,0 i z wzorowym zachowaniem odebrali z rąk dyrektora szkoły listy gratulacyjne.
      Klasa II pożegnała swoich kolegów i koleżanki „specjalnym słowem” i wręczyła im również dyplomy w kilku kategoriach, mających odniesienie do szkolnego życia. I tak dla przykładu specjalne dyplomy odebrali, uczniowie oporni na wiedzę, wyróżniający się w makijażu, modzie czy jako nieposłuszni, z największą ilością uwag o nieodpowiednim zachowaniu.
      Po części oficjalnej były również słowa gorących podziękowań dla pana dyrektora, pani dyrektor, wychowawców, księdza i nauczycieli.
      O godz. 10:00 cała społeczność szkolna udała się do Kościoła na uroczystą Mszę, którą celebrował szklony katecheta – ks. Dariusz.
      Następnie o godz. 11:00 swoje świadectwa odebrali uczniowie ze szkoły podstawowej. Zgodnie ze Statutem szkoły „zasłużeni” w nauce, zachowaniu i w 100% frekwencji otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe, zaś rodzice wyróżniających się uczniów – lisy gratulacyjne. Klasa VI przygotowała ciekawy program artystyczny. Uczniowie podziękowali nauczycielom za ich trudną pracę edukacyjną i wychowawczą na tym etapie kształcenia, natomiast klasa V udzieliła starszym kolegom kilku wakacyjnych rad.
      Po rozdaniu nagród dzieci pożegnały się ze swymi wychowawcami i rozeszły się do domów na wakacje.
      Spotkamy się dopiero w następnym roku szkolnym, ale w nowych mundurkach!
      A tymczasem wszystkim uczniom naszej szkoły i nauczycielom życzę wspaniałych, bezpiecznych wakacji!

mgr Barbara Kozioł

Zobacz: zdjęcia

do góry


Dzień Rodziny - 17 VI 2007 r.

      „Wielką sztuką jest umieć się zjednoczyć” tak brzmiało motto przewodnie zorganizowanego po raz pierwszy w dziejach naszej szkoły – Dnia Rodziny, który odbył się 17 czerwca 2007 r. Tego dnia świętowaliśmy równocześnie Dzień Matki, Ojca i Dzień Dziecka.
      W niedzielne popołudnie zgromadzili się licznie przybyli rodzice, uczniowie i nauczyciele. Głównym punktem programu były występy artystyczne m. in. „Nowoczesna Bajka o Kopciuszku” w wykonaniu kl. II Szkoły Podstawowej, program artystyczny przygotowany przez przedszkolaków i uczniów kl. III, koncert dla rodziców i taniec współczesny w wykonaniu klasy IV i V. Po krótkiej przerwie można było obejrzeć spektakl „Mały Książe”, w którym brali udział uczestnicy projektu „Spotkanie z kulturą”. Klasy III a i III b gimnazjum przedstawiły bardzo oryginalną listę przebojów szkolnych.
      Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również zabawy sportowe z rodzicami i zabawy ruchowe na wesoło.
      Na stadionie odbył się mecz piłki nożnej „Synowie na ojców” i mecz piłki siatkowej „Mamy na córki”.
      Dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa z bardzo atrakcyjnymi nagrodami oraz galeria prac plastycznych i artystycznych pod hasłem „Mali artyści – wielkie dzieła”.
      W przerwie można było wypić kawę i zjeść lody w kawiarence lub spróbować kiełbasy z grilla.
      Na zakończenie imprezy odbyła się dyskoteka dla uczniów.
      Mamy nadzieję, że wszyscy miło spędzili niedzielne popołudnie i nasza szkoła nie będzie kojarzona tylko z miejscem do nauki, ale również wspólnej zabawy dzieci i rodziców.

Zobacz: zdjęcia

Organizatorzy

do góry


Dzień Ziemi

      Od roku 1990 Dzień Ziemi stał się świętem międzynarodowym. Ludzie na całym świecie łączą się ze sobą w obronie największego dobra wspólnego - wspólnego domu całej ludzkości, planety Ziemi, gdyż wszyscy razem, jak i każdy z osobna jesteśmy odpowiedzialni za "kondycję" naszej matki - Ziemi.
      Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów tego święta. W dniu 23 kwietnia 2007r. odbył się apel, w którym brali udział uczniowie wszystkich klas naszej szkoły, przedstawiając inscenizacje, wiersz i piosenki dotyczące wielu ważnych problemów dotyczących ochrony środowiska.
      Rozstrzygnięty został również, konkurs ekologiczny, pod hasłem "Przedmiot użytkowy z odpadów". Wyróżnione osoby otrzymały dyplomy i upominki.

Zobacz: zdjęcia

mgr Lucyna Pietras
nauczyciel przyrody

do góry


DZIEŃ WIOSNY - Gimnazjum

      21 marca 2007 r. z okazji DNIA WIOSNY odbyły się w naszej szkole WYBORY SUPER KLASY GIMNAZJUM. W zmaganiach o ten zaszczytny tytuł wzięły udział wszystkie klasy gimnazjalne.

Ocenie jury podlegało:
  • prezentacja klasy,
  • wiosenna piosenka,
  • projekt mundurka szkolnego,
  • zabawna scenka propagująca aktywny sposób spędzania wolnego czasu,
  • marzanna,
  • konkurencje sportowe.
      Wszystkie klasy wykazały się niezwykłą pomysłowością i oryginalnością. Prezentowały się na wysokim poziomie. Zdrowej rywalizacji towarzyszyła wspaniała zabawa.
      Zaszczytny tytuł SUPER KLASY GIMNAZJUM i Certyfikat Dzień bez pytania przyznano klasie IIIa.
      Niespodzianką była nagroda przyznana przez Dyrektora szkoły – pokrycie kosztów ogniska klasowego.

Zwycięzcom gratulujemy.

Zobacz: zdjęcia

Opiekunowie SU

do góry


DZIEŃ WIOSNY - Szkoła Podstawowa

      W bieżącym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej przywitali wiosnę pod hasłem: „Śpiewać każdy może” i „Tańczyć każdy może”. W tej konkurencji uczniowie prezentowali piosenki o tematyce wiosennej, oraz piękne układy taneczne do muzyki.
Uczniowie klas IV–VI przygotowali ciekawe i atrakcyjne stroje, a najmłodsi uczniowie przebrali się za postacie z ulubionych bajek. Szkolna publiczność podziwiała efektowne fryzury na wiosnę 2007 – przygotowane przez uczniów.
Odbyła się też prezentacja „wiosennych kanapek” pod hasłem: „Żyj zdrowo”. Nie zabrakło również konkurencji sportowych, w której uczniowie wykazali się dużą rywalizacją, najmłodsi uczniowie wykonywali plakat „Pani Wiosna”.

Ogłoszono wyniki konkursu na opowiadanie pt.: „Dziękuję – nie palę, nie piję, nie biorę”:
1. Monika Starzyk, Justyna Rąpała – kl. VI
2. Monika Gogola, Karolina Róż – kl. VI
3. Monika Mikos – kl. VI

      Dyrektor szkoły ogłosił wyniki plebiscytu na „Najfajniejszą dziewczynę”, który był organizowany przez szkolną „Gadżetkę”:
  • Magdalena Piekarz – kl. II
  • Justyna Opałka, Paulina Gotfryd – kl. IV
  • Monika Gogola, Justyna Rąpała – kl. VI

      Spotkanie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzień zakończył się wręczeniem zwycięzcom nagrody w postaci ogniska klasowego.

Wyniki konkursów;
Klasy 0–III:
  • kl. I – 421 pkt.;
  • kl. III – 373 pkt.;
  • kl. 02 – 371 pkt.;
  • kl. II – 358 pkt;
  • kl. 01 – 330 pkt.

Klasy IV–VI:
  • kl. V – 378 pkt.
  • kl. VI – 362 pkt.
  • kl. IV – 352 pkt

Zwycięzcom gratulujemy.

Zobacz: zdjęcia

Opiekun SU
Halina Duran

do góry


VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski - "Brzechwa dzieciom"

      W dniu 26 lutego 2007 odbył się jak co roku w naszej szkole VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Brzechwa dzieciom”. W tym konkursie uczestniczyli uczniowie klas młodszych z naszej gminy. Zaproszenie do konkursowych zmagań przyjęły niestety tylko trzy szkoły: Szkoła Podstawowa w Kołkówce, Szkoła Podstawowa w Rzepienniku Biskupim i Szkoła Podstawowa w Rzepienniku Suchym. Mali recytatorzy wykazali się jednak bardzo wysokimi umiejętnościami aktorskimi i niepowtarzalną interpretacją wybranych przez siebie wierszy dla dzieci: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i innych poetów. Ogromna w tym zasługa wychowawców ze wszystkich szkół, którzy pomogli dzieciom wybrać wiersze, przygotować recytację, wykonać kostiumy i dekoracje oraz zaopiekowali się dziećmi, w czasie trwania konkursu. Dzięki ciekawemu scenariuszowi przebiegu konkursu, w którym występowały znane postaci z utworów Brzechwy i innych poetów mała publiczność wcale się nie nudziła.
      Jury konkursu w składzie: p. mgr Barbara Kozioł (przewodnicząca), p. mgr Bożena Wójcik i p. mgr Jadwiga Ryndak po burzliwych obradach ogłosiło następujący werdykt:

I miejsce: Sylwia Serafin kl. I - Szkoła Podstawowa w Rzepienniku Biskupim

II miejsce: Magdalena Piekarz kl. II - Szkoła Podstawowa w Olszynach,

Kinga Mika kl. I - Szkoła Podstawowa w Rzepienniku Suchym

III miejsce: Paulina Witek kl. III - Szkoła Podstawowa w Kołkówce

Wyróżnienia:

Ewa Wszołek kl. III - Szkoła Podstawowa w Rzepienniku Suchym
Marcin Kamiński kl. III - Szkoła Podstawowa w Rzepienniku Biskupim
Szymon Salabura kl. I - Szkoła Podstawowa w Olszynach

      Następnie pan dyrektor jako główny organizator i sponsor naszego konkursu wręczył zwycięzcom nagrody w postaci pięknych książek, a wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy. Po wykonaniu zdjęć uczestnicy pożegnali się obiecując, że za rok również nas nie zawiodą.

mgr Marta Gogola
mgr Barbara Bąk

Zobacz: zdjęcia

do góry


Szkolne Walentynki

      W dniu 14 lutego w naszej szkole każdy miał okazję spotkać się z Amorkami, które roznosiły pocztę walentynkową.
Szkolne Walentynki zorganizowane zostały przez zespół redakcji "Gadżetki". W rolę Amorków wcieliły się Ewelina Jodłowska i Klaudia Duran. Amorki odwiedziły wszystkie klasy wręczając uczniom kartki walentynkowe. Kartki można było składać do specjalnej Skrzynki Walentynkowej (wykonanej przez Agnieszkę Gogolę), która znajdowała się w Bibliotece Szkolnej.

Bożena Brzęczek

do góry


Dzień Babci i Dziadka

Babciu, ach babciu jesteś urocza!
Masz miły uśmiech, widać to w oczach.
Troszczysz się o mnie, gdy mamy nie ma.
Bajkę opowiesz! Dasz gwiazdkę z nieba.
Dziadku, ach dziadku czy to pamiętasz?
Na swych kolanach wiozłeś wnuczęta.
I na barana też świat zwiedzamy,
Kiedy tak wielką ochotę mamy.

WESOŁA PIOSENKA DLA BABCI I DZIADKA

Nie wszystkie babcie lubią walczyki
Nie wszystkie noszą stare kolczyki
Nie wszystkie babcie mają sto lat
Dla niejednej babci wesoły jest świat.

Ref. Babcia, babcia, to starsza dziewczynka
Co kiedyś miała usta jak malinka
Mamę i tatę dawno wychowała
Za to w prezencie wnuki dostała,

Wnuki dostała - to właśnie my.
Niektóre babcie przyznacie sami
Zatańczą disko razem z dziadkami
A ja, chcę bardzo mocno wierzyć w to,
Że tak tańczyć będą lat przynajmniej sto.

      1 lutego 2007 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Babci oraz Dnia Dziadka. Na tą uroczystość zostały zaproszone babcie oraz dziadkowie uczniów kl. IV, gdyż to właśnie klasa IV - pod bacznym okiem pani mgr Lucyny Pietras - przygotowywała część artystyczną, poczęstunek i upominki dla swych kochanych dziadków i babć.
      Uroczystość ta przesunęła się w czasie ze względu na ferie zimowe, które trwały do 28 stycznia.

Zobacz: zdjęcia

do góry


Zbiórka pieniędzy na rzecz WOŚP

      Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i ZHP wraz z opiekunami p. mgr Katarzyną Bąk i mgr Haliną Duran 14 I 2007 r. zorganizowali i przeprowadzili kwestę na terenie Olszyn w ramach XV finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
      Mieszkańcy Olszyn chętnie uczestniczyli w zbiórce pieniędzy. Ogólna zebrana kwota wynosiła 1210,46 zł.

Kwestujący:
Sabina Mikos – 341,61 zł
Karolina Róż – 336,45 zł
Kamil Bochenek – 285,96 zł
Justyna Rąpała – 246,44 zł

Zobacz: zdjęcia

do góry


W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

      22 grudnia w szkole odbył się wspólny „opłatek” w którym uczestniczyli wszyscy nauczyciele i uczniowie. Na początku swój program przedstawiły dwie najlepsze grupy kolędnicze, które od 6 stycznia 2007 roku będą kolędować w naszej miejscowości.
Po wspólnej modlitwie, czytaniu Pisma Świętego i śpiewaniu kolęd wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie świąteczne życzenia.
Rok 2006 zakończyliśmy w naszej szkole w miłej, świątecznej atmosferze.

Dyrektor ZSP w Olszynach

Zobacz: zdjęcia

do góry


"Na nasze jutro musimy patrzeć przez nasze wczoraj!"

      13 grudnia 2006 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona wydarzeniom sierpnia 1980 r. oraz 25 rocznicy ogłoszenia stanu wojennego.
W pierwszej części uroczystości przypomnieliśmy najważniejsze cele działalności pierwszego masowego ruchu społecznego „Solidarność", walkę o demokrację, pluralizm, wolność religijną i ekonomiczną. Podkreśliliśmy również bardzo ważną rolę Papieża Jana Pawła II, który podczas pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 r. dodał Polakom sił w walce o wolność, mówiąc „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi!" W drugiej części oddaliśmy hołd wszystkim ofiarom represji stanu wojennego i przybliżyliśmy trudną sytuację, w jakiej musieli żyć Polacy przez wiele miesięcy.
Mottem tej uroczystości było hasło „Ludzi zdobywa się otwartym sercem, a nie zaciśniętą pięścią”.
Akademię przygotowały klasy III a i III b pod opieką wychowawców: mgr Agaty Bąk i mgr Marty Janik.

Zobacz: zdjęcia

do góry


Mikołaj w przedszkolu!

      W miesiącu grudniu dzieci w wielu krajach świata częściej niż w innych miesiącach otrzymują prezenty. Tak, więc w grudniu rodzice przygotowują upominki dla dzieci z okazji „Mikołajek”.
      Już na początku grudnia nawiązując do zbliżających się „Mikołajek” w atmosferze oczekiwania tworząc niepowtarzalny nastrój dzieci przygotowały wiersze i piosenki.
      6 grudnia do naszej zerówki przybył „prawdziwy” św. Mikołaj. Pomimo braku śniegu nie przyjechał saniami, lecz jak powiedział pojazdem powietrznym. Dzieci od rana spoglądały w okno i oczekiwały na jego przyjście, przywitały go krótkimi wierszykami i piosenkami w zamian, za co otrzymały od Świętego prezenty i słodycze.

Zobacz: zdjęcia

do góry


ZABAWA ANDRZEJKOWA

      Dnia 29 listopada 2006 roku w naszej szkole odbyła się ZABAWA ANDRZEJKOWA zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Był to wyjątkowy dzień. Każdy pragnął wróżyć sobie coś miłego. Wróżki zdradzały imiona przyszłych ukochanych, przepowiadały przyszłość z kart oraz przyszłe zawody. Wszyscy wspaniale się bawili, dopisywały humory a przepowiedziana przyszłość zapowiadała się obiecująco. W rytmach dyskotekowej muzyki świetnie bawiła się młodzież. Z udanej zabawy andrzejkowej oprócz niezapomnianych wrażeń pozostały pamiątkowe zdjęcia.

Zobacz: zdjęcia

Opiekuni:
Halina Duran
Agata Bąk
Marta Janik

do góry


„Opowiedz nam moja Ojczyzno...”

      10 listopada o godzinie jedenastej w naszej szkole uczciliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. Na uroczystym apelu zorganizowanym przez klasę II gimnazjum i klasę IV szkoły podstawowej przypomnieliśmy wartości i symbole bliskie sercu każdego Polaka. Inscenizacja zatytułowana „Opowiedz nam moja Ojczyzno, nam z początku XXI wieku...” przygotowana przez uczniów, wprowadzała widza w świat wspomnień – bolesnych, ale i pięknych. Chcieliśmy przypomnieć młodym ludziom, że „ktoś musiał umrzeć, aby żyć mógł ktoś”. Po skończonym apelu delegacja uczniów udała się z wiązanką kwiatów pod Pomnik Lotników.

Bożena Brzęczek
wychowawczyni kl. II gimnazjum

Posłuchaj jak brzmi: Hymn Polski

Zobacz: zdjęcia

do góry


Uroczystość w Dąbrach

      15 października 2006 r. w Dąbrach odbyła się uroczysta msza polowa upamiętniająca poległych - w czasie II wojny światowej - partyzantów z plutonu "Regina II".
      W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i harcerze z naszej szkoły oraz przedstawiciele władz Gminy, Powiatu, okoliczni mieszkańcy i młodzież szkolna.

mgr Katarzyna Bąk
wychowawczyni kl. I gimnazjum


Cmentarz poległych partyznatów AK

Zobacz: zdjęcia

do góry


Rozbudowa szkoły w Olszynach

      18 października 2006 roku rozpoczęły się prace związane z rozbudową szkoły w Olszynach. W tym roku ma zostać wykonany fundament, dalsze prace są planowane w roku 2007.
W dobudowanej części mieścić się będą nowe sale lekcyjne, szatnia oraz sala gimnastyczna z zapleczem.

Dyrektor ZSP w Olszynach

do góry


Pasowanie na ucznia

      W dniu 23 października 2006 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie klasy I. Do tej uroczystości pierwszaki przygotowywały się przez pierwszy miesiąc nauki. Dzieci chętnie uczyły się wierszy i piosenek oraz cierpliwie uczestniczyły w próbach. Przy pomocy chętnych rodziców i nauczycieli wychowawczyni przygotowała dekoracje i uzupełniła stroje dla uczniów. Pasowanie było dla pierwszaków i ich rodziców wielkim przeżyciem. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki od klasy II. Przygotowanie tej uroczystości było okazją do integracji uczniów z nauczycielem i rodzicami.

mgr Marta Gogola

Zobacz: zdjęcia

do góry


Gazetka szkolna!

      Od 2005 r. w naszej szkole wychodzi pisemko, redagowane przez uczniów i dla uczniów. „GadŻetka” powoli zdobywa sobie uznanie wśród społeczności uczniowskiej. Na łamach gazetki uczniowie mogą prezentować swoje poglądy, talenty, rozwijać zainteresowania. W każdym numerze prezentujemy rozmowę z kimś ważnym dla naszej społeczności. Nie brak także konkursów i rozrywki.
Uczniowie stworzyli redakcję, która tworzy gazetkę, dba o reklamę i sprzedaż, a także zarządza efektywnym wykorzystaniem uzyskanych dochodów (zakup nagród do konkursów).
Pierwszy numer roku szkolnego 2006/2007 ukazał się w październiku, a następny będzie dostępny już na początku listopada.

Pani Bożena Brzęczek

"GadŻetka"
Strona tytułowa!

do góry


Sprawozdanie z wycieczki po miejscowościach gminy Rzepiennik Strzyż.

powiększ

      Dnia 3 października 2006 roku uczniowie klas IV i V wyjechali wraz z opiekunami na 1 dniową wycieczkę trasą – Rzepiennik Strzyż. – Dąbry – Kąśna Dolna – Ciężkowice.
     Najpierw pojechaliśmy do urzędu Gminy w Rzepienniku Strzyżewskim. Tam jeden z pracowników opowiadał nam o tym, czym się zajmują pracownicy urzędu. Byliśmy też w gabinecie wójta gminy – pana dr K. Fudali. Następnie pojechaliśmy do pięknego dworku Ignacego Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Było tam bardzo pięknie. Naszą uwagę zwróciły fortepiany. Gdy już zwiedziliśmy cały dworek, poszliśmy nad pobliskie jezioro. Potem wróciliśmy do autobusu i wyruszyliśmy do Skamieniałego Miasteczka w Ciężkowicach. Na początku odpoczywaliśmy przy małym sklepiku, a potem wyruszyliśmy na wspinaczkę po skałach. Były tam piękne skały, które miały dziwne kształty i nazwy np.: Grunwald, Piekło, Borsuk. Po wędrówce znowu odpoczywaliśmy. Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzenie cmentarza w Dąbrach. Pani opowiedziała nam o partyzantach, którzy zostali spaleni w pobliskiej stodole w czasie drugiej wojny światowej. Około piętnastej wróciliśmy do Olszyn.
      Ta wycieczka była interesująca i ciekawa. Myślę, że wszyscy będą ją długo pamiętać.

Jakub Sterkowicz kl. V

do góry



© 2006-2023 / Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Olszynach / Wszelkie prawa zastrzeżone / created by admin_mk